Informacija. Siekiate itin gerų rezultatų paieškos sistemose? Siūlome mokamą paslaugą - straipsnių talpinimas aukštą Google PageRank turinčiose svetainėse. Plačiau skaitykite čia.

Ar vis dar vertiname literatūrą?

knyga

Knyga

Nors skaitymas ilgainiui tarp mėgstamiausių laisvalaikio užsiėmimų vis dažniau užleidžia pozicijas naršymui internete ar filmų žiūrėjimui, knygų mylėtojų pasaulyje dar labai daug. Bent vieną knygą per gyvenimą yra perskaitęs kiekvienas, mokantis skaityti. Gal tai buvo vaikiškų pasakų knyga, gal enciklopedija ar astronomijos žinynas – kiekvienas turi knygą, palikusią didžiausią įspūdį. Vieniems knyga geriausias draugas, kitų literatūra visai nedomina. Ir, vis dėlto, visi kažką skaito kasdien: žurnalą, laikraštį, instrukciją ar straipsnius internetiniuose žinių portaluose. O kol yra skaitančiųjų, tol bus ir mylinčių knygas. Tarp milžiniško pasirinkimo grožinės ir kitokios literatūros kiekvienas ras kažką, kas miela širdžiai.

Dovanoms

Galbūt teiginys, kad geriausia dovana yra knyga visiems ir nėra priimtinas, tačiau tinkamai parinkta ji, vis dėlto, nudžiugintų dažną žmogų. Knygos dovanojimas gali būti rizikingas tada, kai žmogaus, kuriam ji bus skirta, dar gerai nepažįstate. Reikėtų išsiaiškinti, kokie jūsų pažįstamo pomėgiai, gal jis turi įdomų hobį, kaip leidžia laisvalaikį. Nesunku tinkamą knygą išrinkti istorijos ar aviacijos mėgėjui, fotografuojančiam, siuvančiam, interjero dizainu ar mada besidominčiam žmogui. Trumpai tariant – knyga – gera dovana tam, kuris yra aistringas konkrečios srities mėgėjas. Žinoma, naudinga, jei tik yra galimybė, užmesti akį į žmogaus, kurį ruošiatės nustebinti, biblioteką. Galbūt tai padės išsiaiškinti, ką jūsų pažįstamas mėgsta, kokio pobūdžio literatūrą kolekcionuoja. Knygą neturėtų būti sunku išrinkti literatūros profesoriui ar ypatingai mėgstančiam gaminti žmogui. Net ir tam, kuris nėra didelis knygų gerbėjas, galima įtikti padovanojus humoristinę knygelę ar prasmingų citatų rinktinę. Apibendrinus, nėra pernelyg drąsu teigti, kad kiekvienam galima išrinkti jį sudominsiančią knygą. Tereikia pasistengti nuoširdžiai pažinti žmogų ir atidžiau pasidairyti knygyne.

Lauktuvėms

Besiruošiantiems keliauti į užsienį ir nenusprendžiantiems, kuo nustebinti vietinius draugus ar antrųjų pusių giminaičius, knyga apie lietuva gali būti kaip tik tai, ko reikia. Intelektualiuosius gali nudžiuginti jų gimtąja kalba parašyta knyga apie Lietuvos istoriją, menininkus – lietuvių dailininkų darbų albumas, fotografuojančius – įspūdingiausių šalies vietų fotografijų rinkinys. Knyga lietuva – fotoalbumas apie Lietuvą su trumpais angliškais ir lietuviškais tekstais – pati universaliausia dovana, įtiksianti visiems. Žinoma, nepamirškite kitataučių pavaišinti lietuviškais saldainiais, šokoladu ar garsiaisiais sūriais. Knygos apie Lietuvą ir skanėstų rinkinio derinys gali būti ir solidi verslo dovana. Galbūt čia tiktų ir butelis tauriojo gėrimo, pagaminto Lietuvoje. Kad ir ką nuspręstumėte pridėti, svarbu, kad dovanodami knygą apie gimtąją šalį, parodote, jog norite supažindinti naują pažįstamą ar kolegą su savo tėvynės kultūra, istorija, geografija. Reto kurio nedomina kitų šalių kultūros. Tolimame užsienyje knygos apie Lietuvą gali tapti tikra egzotika.

Pirkti ar nepirkti?

Kol vieni knygų mylėtojai sako, kad popierinės knygos niekas nepakeis, kiti išsirinkę mėgstamą knyga elektronine jos versiją parsisiunčia internetu ir skaito kompiuteryje arba specialioje, nešiojamoje skaityklėje. Turbūt vieningo atsakymo į klausimą „Pirkti knygą ar nepirkti?“ nėra. Šiais laikais knyga internete neretai talpinama su paties autoriaus leidimu, taigi jos siuntimas, už kurį sumokama, yra legalus būdas įsigyti literatūrą. Tačiau tikrai ne visos knygos gaunamos legaliai. Reikėtų prisiminti, kad piratavimas yra vagystė. Jeigu gerbiate knygos autorių, paremsite jo veiklą, pirkdami popierinę knygą arba siųsdamiesi legaliai, jei tam sudaromos sąlygos. Jeigu neturite laiko dairytis knygynuose, egzistuoja elektroniniai knygynai, kur galite išsirinkti prekę ir ją greitai gauti tiesiai į namus. Nepamirškite, kad knyga – didelė vertybė, kažkada buvusi deficitine preke.

Comments are closed.