Ar vartotojai yra patenkinti šviesolaidinio interneto kokybe?

Sviesolaidinis internetas
Sviesolaidinis internetas

Šviesolaidinis internetas dabar dengia savo galingu spindulių srautu kone visą Lietuvą. Europoje būtent Lietuva yra ta šalis, kurioje internetas savo greičiu lenkia daugybės kitų valstybių rezultatus. Žvelgiant į tautų skirtumus, matome, kad estai yra žmonės, mokantys itin didžiuotis savo pasiekimais, neišimtis ir sviesolaidinis ryšys. Nuo pat „Skype“ įkūrimo Estija sėkmingai didžiuojasi ir niekieno neprašyti patys save nominuoja kaip greičiausio interneto šalimi. Tad nenuostabu, kad jų didiybės spinduliai atkeliauja ir į kitas artimas valstybes, tokias kaip Latvija ar Lietuva. Ir nors lietuviai yra linkę būti kuklūs, dabar ir mes dažnai išdidžiai tariame verslo ir technologijų konferencijose – pas mus tikrai geras sviesolaidinis internetas. Taip kalbama stambiais žodžiais, o ką galvoja patys to interneto vartotojai?

Aurimas, moksleivis

Sviesolaidinis tikrai ryškiai skiriasi nuo to paprasto, plačiajuosčio, kurį turėjome anksčiau. Galiu labai lengvai palyginti, nes kai pasikeitė internetas, tai iš karto atsirado naujos galimybės kompiuteriniams žaidimams. Dabar labai greitai kompiuteris man užkrauna praktiškai viską, ko aš tik noriu. Galiu žaisti bet kurį žaidimą, sviesolaidinis internetas išveža beveik viską.

Be to, aš naudoju tokias gana sudėtingas programas muzikos kūrimui ir įkėlimui į internetą, failai konvertuojami taip pat internete. Tai čia vėlgi labai jaučiasi pokytis, nes sviesolaidinis internetas praktiškai suteikia galimybę viską padaryti per akimirką. Kai anksčiau būdavo – padarau gabaliuką, paspaudžiu, kad jį konvertuotų ir sukeltų, tada einu pavalgau, nueinu dar į dušą, išsiplaunu galvą ir išsidžiovinu, ateinu prie kompiuterio – man vis dar kraunasi „loading“ stulpelis. Žinote, tam tikrai reikia labai daug kantrybės. Vien dėl to sviesolaidinis internetas automatiškai yra labai gerai, kad sutaupo daug nervų ląstelių.

Rima, programuotoja

Be jokių abejonių sviesolaidinis internetas Lietuvoje yra tikra technologijų revoliucija. Kas dar galėjo labiau taip pagreitinti spartą, jei ne ši puiki permaina? Aš esu labai patenkinta tokiais rezultatais. Matot, man šviesolaidinis internetas nėra tik kažkoks dalykėlis, kurio pagalba galiu pasismaginti prie kompiuterio, parsipumpuoti filmų ar pasiklausyti muzikos. Man tai viskas yra labiau susiję su darbu. Aš esu WEB programuotoja ir šviesolaidinis internetas Vilniuje neretai tiesiogiai įtakoja mano darbo rezulatutus.

Esu truputį girdėjusi nusiskundimų, kad kituose miestuose jis ne visada labai gerai veikia. Pavyzdžiui, žemėlapyje interneto zonos vaizduojamos kitaip nei yra realybėje. Norima dar tik pradėti teikti šias paslaugas, tačiau kokybės nėra. Tarkime, sviesolaidinis internetas Kaune, ypač Šilainių rajone, jau senokai yra tvarkingai veikiantis. Tačiau iš pat pradžių būdavo tikrai nemažai nepatenkintų vartotojų. Taip pat ir sviesolaidinis internetas Panevezyje pirmaisiais jo įvedimo mėnesiais nebuvo pati sėkmingiausia patirtis. Tačiau dabar viskas gerai.

Kirilas, informatikos mokytojas

Mokyklose sujungus tiek daug kompiuterių paprastai vienas skirstytuvas paduoda nepakankamai greičio. Todėl sviesolaidinis internetas kaina,  kokybe ir paprastu naudojimu mums labai palengvino darbą. Dabar pamokos vyksta daug sklandžiau – praktiškai negirdžiu jokių nusiskundimų iš nė vieno vaiko, ir pats esu pakankamai patenkintas.

Šiaip mes gana ilgai blaškėmės tarp dviejų vartotojų. Nes pradžioje norėjome tiesiog išlaikyti pastovų santykį su senuoju interneto tiekėju, todėl mūsų pasirinkimas buvo „ZEBRA“ sviesolaidinis internetas.  Vėliau po tam tikrų trukdžių teko pagalvoti, ką galima pakeisti. Nes tiesiog ėmė jis nebetikti mūsų mokyklai. Aišku, informaciją apie tai, koks gali būti sviesolaidinis internetas, Vikipedija suteikia labai išsamiai. Tad ten peržvelgėme, kokių dar yra galimų pasiūlymų ir tiekėjų, ir nesnausdami vieną išsirinkome.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *